Leave it all on ASHfield

Stříbrný Superpohár U10

Stříbrný Superpohár.
 
Velká baseballová událost se konala 16. a 17. 5. 2015 na jabloneckém hřišti ...
10.6.2015 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka
Velká baseballová událost se konala 16. a 17. 5. 2015 na jabloneckém hřišti u ZŠ Mozartova. Jednalo se o Stříbrný Superpohár U10, tedy pro do děti do 10. let, který hostil na našem trávníku AshField 10 družstev.
Malí baseballisti z domácího týmu Blesk zde měli možnost porovnat síly a výkony s týmy severozápadní části Čech.
První zápas nám však vůbec nevyšel tak, jak bychom si představovali. Borci byli zřejmě zaskočeni velikostí celé akce a pod tíhou zodpovědnosti a ve snaze uspět nedokázali zmobilizovat síly a soupeři se postavit. Člověk neznalý poměrů by si při sledování hry mohl i myslet, že děti z Blesku začaly trénovat minulý týden. Dlužno dodat, že jeden bodík se nám proti SK Kotlářce ( skóre 1:20 ) uhrát podařilo, a tak se do dalších zápasů děti vrhly s vervou a nadšením. Bohužel, přestože v druhém zápase s Joudrs Praha došlo k mírnému zlepšení ( výsledek 1:15 ), ani na tyto borce jsme příliš nestačili. Nepřesné přihrávky, zmatek na hřišti a celková nervozita nám přinesly druhou prohru.
Pak ale dostali hráči doping! Navštívit a podpořit je přišli samotní kluci z “ áčka”. Jonáš a Honza Výborové, kteří jsou pro naše nejmenší baseballisty vzorem a idolem, nastoupili a pomáhali koučovat utkání proti týmu z Loun. Chuť ukázat se a předvést své dovednosti vzbudila v hráčích i touhu vyhrát. Což se také nakonec doopravdy povedlo při skóre 9:6. Nelze samozřejmě popřít i to, že právě tento soupeř nedisponoval tak skvělými zákroky, jako ti předchozí. Nicméně tím, že se “áčkaři” zapojili do dění, Honza nadhazoval a Jonáš radil, hráli kluci jako vyměnění. Najednou z nich čišela energie a radost. A to vše ještě umocněné kamarádským plácnutím a pochvalou, kterými velcí borci naše malé hráče doprovodili po každém zásahu. Díky kluci, příště zase přijdeme fandit my vám.
Poslední zápas s Tempo Praha se nám také tolik nepovedl, na hráčích již byla vidět únava. Přesto však můžeme mluvit o dobré tečce za prvním hracím dnem. Skóre na konci utkání bylo 0:11, ale bodový rozdíl svědčí o zlepšující se tendenci v našich výkonech.
Klání sobotního odpoledne byla zakončena soutěžemi Masters, kde si děti mohly vyzkoušet své dovednosti v disciplínách jako hod, běh apod.
Neděle nás lehce překvapila ochlazením, oproti sobotě začal foukat studený vítr. Ovšem déšť zůstal v mracích, které se na nebi střídaly se sluncem, takže můžeme mluvit o štěstí a o dobrém počasí.
Blesk čekal v poobědním čase již jen jeden zápas a to s týmem SaBaT Praha.  Naši hráči měli v bříškách dobré obědy, takže jejich tempo hry nebylo úplně vražedné a chyby, kterých se dopouštěli, byly mnohdy zbytečné. Každopádně však můžeme kluky pochválit, protože se až do poslední minuty bili statečně a zlepšení oproti prvnímu sobotnímu utkání bylo veliké, o čemž svědčí i výsledek 6:15.
Dvoudennímu turnaji nakonec kralovali hráči Eagles z Prahy.
Závěrem bychom neměli zapomenout poděkovat trenérovi Petrovi Roubíčkovi za jeho trpělivost ( byť občas těžce zkoušenou ) s našimi dětmi a za uspořádání celé akce patří nejen jemu, ale i Jirkovi Roubíčkovi a Petrovi Dvorskému s manželkou velká poklona.
 
Autor:  Martina Procházková ( cestujsdetmi.cz )
Foto:  Aleš Procházka

FOTOGALERIE