Leave it all on ASHfield

U9 Žacléř - Pirátský turnaj 2015

Den 17.1.2015 bude zcela jistě v mysli našich nejmladších baseballistů v kategorii U9 ...

25.1.2015 U7 - U13 | autor: Petr Dvorský

Jako BLESK z čistého nebe!

Den 17.1.2015 bude zcela jistě v mysli našich nejmladších baseballistů v kategorii U9 a jejich rodičů ještě dlouho silně vryt. Zúčastnili jsme se totiž svého prvního oficiálního turnaje, na který jsme byli pozváni Piráty ze Žacléře. A abychom to dlouze nenapínali, jednalo se o tažení vítězné. Ještě dnes si při vzpomínce na tento den každý z účastníků jistě vybaví, jaké napětí a náboj mělo každé z pěti odehraných utkání.

V Žacléři se toho dne sešla 4 družstva, kromě zmiňovaných domácích Pirátů a našich Blesků, ještě Klackaři z Kostelce nad Orlicí a Rytíři z Trutnova a všechna si odehrála svých pět zápasů. Zkušenosti se nejlépe získají při hře a tudíž každý odehraný blok je pro hráče jen a jen ku prospěchu.

Přesto, že se neočekávaný nárůst marodů podepsal na týmové sestavě a mnohé skvělé borce upoutala chřipka na lůžko, je nutno říci, že se zbytek hráčů porval s první opravdovou výzvou na výbornou. Klobouk dolů i před ostatními týmy, které se statečně držely a jejichž hra vůbec nebyla špatná, pouze jim tentokrát nepřálo tolik štěstí.

Po prvním vyhraném zápase jsme si všichni oddechli, neboť i kdybychom následně všechna ostatní utkání projeli na celé čáře, pořád by nás a především děti, mohlo hřát alespoň to jedno vítězství. Nic není více demotivující, než všechno prohrát. Ale to se naštěstí nestalo.  I když nutno podotknout, že sami borci Blesku byli ze svých výsledků natolik překvapeni, že se snad zapomněli i radovat. Jejich výrazy v obličejích chvílemi připomínaly spíše mučedníky.

Za děti si však radost užívaly skvěle " maminky fanynky", které přijely povzbudit své ratolesti při hře a možná i trochu probudily fanoušky ostatních družstev ze zimního spánku.

Všechna utkání byla poměrně vyrovnaná věkovým složením hráčů i jejich výkony, avšak děti z Blesku si se soupeřem poradily pro tentokrát tak nějak lépe. K výhře jistě přispělo i trpělivé vysvětlování a zkušené rady trenéra Petra, ale i jistá dávka štěstí. Každopádně jsme se na konci dne mohli těšit z prvenství.

Chválu si však kromě všech hráčů zaslouží také maminky dětí z pořádajících Pirátů za výborné koláče a bábovky, jež připravily ke kávě a dále především organizátoři akce za skvělou přípravu a nádherné ceny včetně úžasných dortů.

Plni zážitků se již nyní těšíme na další turnaj.

 

Kompletní fotogalerie z turnaje zde: Turnaj U9 Žacléř foto - Baseball Blesk Jablonec

 

Článek vyšel na portálu www.Cestujsdetmi.cz

( http://www.cestujsdetmi.cz/rady-a-tipy/sportovani-s-detmi/piratsky-turnaj-pod-medvedi-tlapkou-2015 ).

Autor: Martina Procházková, cestujsdetmi.cz

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =