Leave it all on ASHfield

U11 na Interlize sbírali hlavně zkušenosti

Letošní 1.turnaj Interligy pro U11 se konal ve dnech 23.-24.dubna v areálu Sabat v Praze-Tróji.

25.4.2016 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka

 

Sedm týmů bylo rozděleno do dvou skupin a převážně desetiletí Blesci byli nalosováni do "pražské" skupiny s týmy Eagles, Kotlářky a domácích Sabatů.

Na první zápas jsme si přivstali a po srazu v 6:30 u Ashfieldu jsme dorazili v 8 na Sabat a v 9 jsme začali utkání proti krčským "Orlům". Ti na nás vletěli a po dvou směnách jsme prohrávali 0:10, kdy jsem si na éčka v poli mohl udělat v zápisu utkání razítko. Musím pochválit oba úvodní nadhazovače (Honza Novák a Jony Procházka), kteří odházeli kvalitně každý po jedné směně s limitem 20 nadhozů, aby mohli házet druhý den. Bohužel je nepodpořila činnost catchera a obrana v poli. Ohromné množství tzv. pastballů (nechycený nadhoz) a chyb při zpracování odpalů a v kombinaci s naší slabou pálkou, umožnily dostat soupeře do již zmiňovaného pohodlného náskoku o 10 bodů. Ve třetí směně nastoupil na kopec Honza Pesničák a velice dobře se popasoval s rolí nadhazovače a doházel zbytek zápasu ve slušné kvalitě a když zabralo i pole (ve třetí směně jsme neumožnili soupeři ani jeden doběh) zápas skončil vítězstvím Eagles 15:2.

V 11 hodin jsme nastoupili proti Kotlářce. Čtyři směny jsme se neuměli srovnat s poměrně kvalitním a rychlým nadhozem. Na metách jsme nechávali body a ani jeden jsme nedotlačili domů. Soupeř naopak trpělivě i za pomoci našich známých a neustále se opakujích chyb v obraně trpělivě bral body v každé směně (4-2-1-1-5). My jsme konečný výsledek pouze korigovali v páté směně třemi body na skóre 13:3 pro "kotelníky". Celý zápas odházel Kuba Sucharda a je třeba ho pochválit za kvalitní výkon.

V pauze před posledním utkáním ve skupině jsme 2 hodiny kvalitně trénovali hlavně pálku. V 17 hodin proti nám nastoupili domácí Sabati. Postupně se na kopci vystřídalo pět adeptů nadhozu, kteří musí ještě na sobě zapracovat, aby získali větší jistotu a kontrolu nadhozů, a aby se snížil hlavně počet BB - base on balls (Ben, Basty, Pavel, Max, Vítek). Potenciál u většiny z nich je. Jak toho dosáhnout zmiňuji na konci článku. Konečný výsledek 15:5 pro Sabat.

Tři prohry znamenaly čtvrté místo ve skupině a nedělní zápas se třetím týmem druhé skupiny o celkové šesté místo. Přenocovali jsme v hostelu Sokol Trója kousek od hřiště. Kvalitní večeře a snídaně a "vymístění" rodičů mimo dugout během zápasu "proměnila" Blesky ve vítězný tým v zápase o 6.místo proti Sokolu Hluboká n.Vlt. Soupeře jsme od začátku nepustili k ničemu (a to na nás zahrál 2 ulejvky, které naši kluci viděli poprvé v životě a k tréninku jejich obrany se dostaneme později). Konečný výsledek 18:0 potvrzuje dominanci Blesku. Pak jsme naskákali do aut a přejeli zpět na Ashfield kouknout na druhý zápas áčka proti Sharks Spálen é Poříčí. Ale o tom už píše jiný článek.

Co říct závěrem? Kluci mají za sebou další 4 jedenapůlhodinová utkání v U11, kde si na rozdíl od coach-ballu sami nadhazují, dále mají možnost posunu po metách po minutí domácí mety nadhozeným míčem, hraje se tvrdým bejsbolákem, na prošvihnutý a nechycený třetí strike je možnost běžet na první metu. Vidí, že teprve teď se blíží hra k "dospělýmu" baseballu a každá chyba se trestá minimálně posunem soupeřova běžce o metu dál. Hra je už založená na perfektní souhře nadhazovače s catcherem a bezchybnosti obrany při hře v poli. Při startu na pálce musí mít zažitý automatický pohyby a usilovat o odpal striků. Je to pálkovací hra a ne čekání na BB. Soupeři mají zatím výhodu ve větší zápasové zkušenosti. Jsou to ale stejní kluci jako ti naši. Je na nich vidět větší soustředění na zápas, větší disciplinovanost. To jsou bohužel pro některé naše hráče zatím cizí pojmy.

Jsme v této věkové kategorii nováčky a věřím, že každá tato zápasová zkušenost se projeví ve větším soustředění na každou baseballovou činnost během tréninků, kdy si přestáváme hrát na baseball, ale začínáme hrát baseball :-) Čím lépe se ho naučíme, tím více se baseballem budeme bavit.

Turnaje se zúčastnili a do zápasů zasáhli tito Blesci :


1. Ben Plešák
2. David Šebrle
3. Honza Novák
4. Honza Pesničák
5. Jáchym Kořínek
6. Jonáš Procházka
7. Kuba Sucharda
8. Mario Pec
9. Max Šubrt
10. Míša Halama
11. Pavel Nermuť
12. Pepa Khail
13. Basty Koukal
14. Tomáš Hujer
15. Vítek Beneš

 

Text: Petr Roubíček

Foto: Aleš Procházka;  ke stažení (  rajče  )

 

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =