Leave it all on ASHfield

First Cup 2017 a Blesci zabodovali!

First Cup Champions - Brno 23.-26. 6.2017

27.6.2017 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka

Naše U8 se účastnily závěrečného turnaje FirstCup konaného 23.-25. 6. do kterého se kvalifikovalo 16 týmů ze všech oblastí. Jednalo se o největší turnaj v Evropě pro děti do 8let pod dohledem olympijského výboru ČR.

Organizátoři vypsali podmínku 12-13 hráčů na soupisce, kdy každý musí aspoň jednou nastoupit na pálku a do pole. Protože bychom nedokázali poskládat uvedený počet dětí pouze z Blesku, oslovili jsme týmy Orli Choceň a Patriots Liberec  a nastoupili tak do turnaje pod BLESK následovně :

BLESK :  Eda Žmolík, Adam Hostelard, Váša Novák, Maty Motl, Neli Nermuťová    

ORLI: Ondra Kubíček, Zuzka Zemanová, Toník Zeman, Kryštof Robenek

PATRIOTS: Kryštof Konrád, Denis Nekvinda, Markéta Mokrá

 

Naši borci nastoupili v základní skupině proti Eagles Praha, Plzni a favoritům turnaje Pipas Brno .

Páteční úvodní  zápas  proti Eagles se vyvíjel od začátku v náš prospěch a my  vyhráli  11:10.

Po prvních zápasech následovalo slavnostní oficiální zahájení  turnaje. 

V sobotu nás čekal soupeř z Plzně. Bezchybný výkon naší obrany a dobrá pálka nám zajistil výhru  15:4 a nás čekal boj o první místo základní skupiny. Tým Pipas Brno potvrdil své kvality a po našich menších chybách v poli a po nevýrazné pálce jsme prohráli 10:14 a postoupili tak z druhého místa základní skupiny.

V důležitém zápase o postup do skupiny o 1.-8. místo na nás čekal tradiční soupeř Rytíři Trutnov. Naši borci soustředěným výkonem v poli a agresivním útokem  zvítězili 14:8 a postoupili tak mezi osm nejlepších týmů turnaje.

V sobotu ještě čekaly na hráče dovednostní soutěže v hodu do dálky, běhu po metách a pálení do dálky. Všichni podali po celém parném dni  neuvěřitelné výkony, Kryštůfek i s úpalem a Váša si dokonce vybojoval svým hodem 33,45m podium a skončil na 6. místě z 64borců. BLAHOPŘEJEME! 

V neděli nás hned na úvod čekal další ze superfavoritů a to domácí Hroši Brno. I přes bojovný výkon, kdy jsme do  druhé směny dotáhli manko 4 bodů, se nám vyhrát nepodařilo a s výsledkem 6:14 jsme postoupili do boje o  5.-8.místo a nastoupili tak do druhého nedělního zápasu proti Tempo Titans.

Oba týmy předvedly to nejlepší co umí a napínavý zápas skončil  8:8 . Díky chybě oficiálního zápisu  jsme byli i přes remízu vyhlášeni vítězi a nás čekal poslední zápas o 5. místo s dalším pražským týmem Joudrs .

Hráči posbírali zbytek sil a díky útočné hře na pálce a hlavně po zákrocích v poli (Kryštůfkův double out, Ondřejův out  proti bodu dotykem) jsme zápas vyhráli 13:5 a obsadili tak konečné vynikající  5.místo. VELKÁ GRATULACE!

Závěrem bych ještě rád zhodnotil a pochválil výkony jednotlivě :

Adam, Váša a Eda jako vnitřní polaři podali téměř bezchybné výkony a to po všechny tři dny - což je obdivuhodné a pro naši hru zásadní.

Matyho za výkon proti Plzni a vyhlašuji ho nejlepším pálkařem našeho týmu tohoto turnaje.

Neli a Markétku za běžecké výkony a i přes vedra za soustředěné výkony v zadním poli spolu s Kryštofem Robenkem a Denisem.

Denise navíc za příhozy, které předváděl ze zadního pole a Kryštofa za zlepšení se na pálce v průběhu turnaje.        

Zuzka s Toníkem se blýskli jako catcheři a zodpovědně plnili úkoly z tohoto postu vyplývající.

Kryštof a Ondra mě mile překvapili herním přehledem a bojovností při zákrocích ve vnitřním poli.

A všechny hráče za týmového ducha, který vytvořili i přesto, že se před turnajem vůbec neznali.

Rád bych poděkoval všem zúčastněným  dětem nejen za disciplinovanost  a plné soustředění se na hru, respektu k soupeři, ale i za příkladné chování a vytvoření příjemné atmosféry po celou dobu trvání turnaje .    

Velké poděkovaní  za pomoc při předzápasové a zápasové organizaci patří Mírovi a Davidovi a choceňským Lucce a Petrovi - bez Vás bychom skutečně takový výsledek nedokázali.

Stejně tak bychom se neobešli bez fanoušků z řad rodičů a zejména Marek s Honzou dokázali svými hlasy naše borce parádně popohnat...

Doufám, že spolupráce mezi našimi týmy bude nadále pokračovat ve stejném přátelském duchu .

Text: Milča

Foto: FirstCup

Trenéři :  Milča, Míra , Petr Zeman 

Další fota a informace o turnaji : FirsCup 2017

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Goooooooo.....BLÉÉÉÉSK!!!
Velkej Fanda | 27.6.2017
I my PATRIOTS děkujeme. Nechal jsem tam hlasivky a dva dny uz nemluvím. MARA
Mara Mokrý | 27.6.2017
Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =