Leave it all on ASHfield

Naše U8 na turnaji v Ostravě

Naši borci se zúčastnili o víkendu turnaje v Ostravě, který je považován za M ČR kategorie U8.

25.9.2017 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka

Blesk nastoupil ve složení : Eda Ž., Kryštof I., Váša N., Bárt B., Maty M., Adam H., Neli N., Adam L. a hostující Patriots Denis N. a Markétka M. (díky moc za účast).

V sobotu nás v sychravém počasí na krásném stadionu Arrows čekaly 4 zápasy proti týmům: Draci Brno, Eagles Praha, Pipas Brno, Nuclears Třebíč . V neděli pak z důvodu deště byly zápasy o spodní příčky zrušeny.

I přesto, že se nám nepodařilo vyhrát ani jeden zápas(výsledky a pořadí zde https://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=sched_table&akce=326&pda=2&admina= ) musím celý tým pochválit za bojovnost a soustředěnost při hře v obraně. V zápasech se objevovalo jen několik málo chyb , s kterými se však musí počítat při každé hře a spíše jsme se nedokázali vyrovnat s pro nás novým pravidlem o ukončení-neukončení rozehry, které je na této úrovni vyžadováno (a dle mého názoru zbytečně). Prohráli jsme však díky naší hře na pálce. Na rozdíl od soupeřů se nám nepodařil ani jeden odpal do zadního pole a většinu bodů jsme získali jen díky chybám polařů, našemu výbornému pohybu po metách a skvělé práci kouče Míry na třetí metě. Zde bych vyzvedl superútočný “homerun” Nelinky.

Když jsem u pochval, pro tentokrát si největší obdiv zaslouží zúčastnění rodiče, bratři a zejména řidiči - diky, neuvěřitelny vykon , p…

Dětem a to všem bych rád poděkoval za hru ,kterou předváděly a za vzorné chování se i mimo hřiště.

Jelikož to byl poslední turnaj kdy tento tým hrál dle pravidel U8 a příští rok se posunuje o notný kus dál, neodpustím si jednu poznámku . Věřím, že dokážeme jako trenéři naučit během pravidelných námi vyhlášených trénincích hru v poli, pohyb po metách, základy házení, chytání (vzpomeňte na naše první turnaje minulý rok) a letošní výsledky to i dokazují. Co však již nedokážeme je vměstnat do tréninků samostatnou přípravu pálky na takovou úroveň jakou mají děti v týmech s kterými se chceme poměřovat. Výrazné rozdíly v pálení jsou vidět již v kategorii U8 respektive U7 a při coachball který je čeká budou ještě mnohem větší.

Proto bych apeloval na rodiče a děti samozřejmě - věnujte se ve volných chvílích odpalování - odpalujte ze stativu, z ruky, z polonadhozu, máchejte pouze, trefujte něčím šišky ,korky a nevím co ještě, kdykoliv je to možné - s ohledem na vlastní bezpečnost a jiných tedy !!

 

Přeji hodně štěstí a úspěchů v další kategorii a stejně parádní zápasy jaké jsme zažili doposud.

 

Milča

 

text: Milča Nermuť

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =