Leave it all on ASHfield

U8 Stříbrný First Cup - 1.místo !

Naše U8 se zúčastnili 1. části největšího turnaje pro děti do 8let v Evropě s názvem Stříbrný FirstCup.

31.5.2017 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka

Ten se konal 27. - 28. 2017 v 5ti částech republiky. Blesk odehrál svoji skupinu v Pardubicích a nastoupil proti týmům:

Orlíci Choceň, Waynes Pardubice a Rytíři Trutnov

První zápas zahájil Blesk s Orlíky. Choceňští na nás však vlétli jak skuteční orli a my rozhodli o našem vítězství až v dohrávce poslední směny. Krásný a napínavý zápas se skórem 15:11.

V druhém zápase proti Waynes naši borci zaváhali pouze v jedné směně a zápas vyhráli 12:8.

V posledním zápase základní skupiny čekali na Blesk Rytíři. Bohužel v tomto zápase si již od začátku naše pole vybíralo své slabší chvilky a naopak pole Rytířů předvádělo bezchybný výkon, kdy dokázalo zahrát i málo vídaný trojout. Po naší nepříliš přesvědčivé pálce Rytíři zaslouženě vyhráli 14:8.

Po základní skupině, kdy Blesk postoupil do boje o 1. místo, následovaly dovednostní soutěže MASTERS, které se skládají z hodu do dálky, délce odpalu ze stativu a oběhu met. Účastnit se musí všichni hráči ze soupisky a vždy pouze v jedné z disciplín.

Trenéři rozhodli takto :
HOD: Váša Novák, Eda Žmolík, Adam Líbal
PÁLKA: Adam Hostelard, Táďa Kohoutek, Maty Motl, Tomáš Nermuť
BĚH: Bárt Berndt, Nela Nermuťová, Kryštof Ibl

Všichni výše uvedení si zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost a odpovědnost s jakou plnili dané disciplíny, což se také odrazilo ve výsledcích - vítěze ze zúčastněných turnaje  máme ve všech disciplínách a to: 

Vítězem v hodu do dálky  se stal Váša Novák s úctyhodným výkonem 34,5 metrů a k  tomu 3. místo  Edy Žmolíka za 27,5 metrů. Vítězem v délce odpalu se stal o 12 centimetrů Adam Hostelard s délkou 27,5 metrů. Vítězem v běhu po metách se stal o půl vteřiny Bart Berndt s výkonem 15,2 vteřiny. Blahopřejeme všem oceněným.

V týmové soutěži MASTERS skončil Blesk druhý  o 22 bodů za vítěznými Rytíři.   Následovaly boje o 3. místo které svedly týmy Waynes s Orlíky a o 1. místo Blesk s Rytíři. Ve vyrovnaném zápase vyhráli Waynes Pardubice. A nás čekalo finále.

Do zápasu jsme nastoupili v útoku a podařilo se získat 2 body.Rytíři však zaútočili také  a skóre srovnali. V další směně již Blesk udeřil a soupeři nasázel všech pět možných bodů.V dohrávce směny pak skvělé zákroky Edy a Tádi nedovolily Rytířům skórovat.

V následné směně se nám opět podařilo získat pět bodů a v dohrávce po bezchybném výkonu pole dovolil Blesk soupeři pouze 1 bod .Tato směna rozhodla a naši na vítězné vlně dopluli k vítězství  20 : 8. Díky lepšímu skóre jsme se tímto stali vítězi turnaje a postoupili do závěrečných bojů turnaje FirstCup .

Konečné pořadí :
1.Blesk Jablonec n.N.
2.Rytíři Trutnov        
3.Waynes Pardubice
4.Orlíci Choceň

Váša Novák byl navíc oceněn jako nejlepší polař turnaje (zase), blahopřejeme.   
 
Velký dík pro tentokrát patří nejen rodičům a trenérům, ale i všem sourozencům hráčů, kteří celý dlouhý den trpělivě fandili, rozhazovali, rozcvičovali, udržovali bdělost fotbálkem a hlavně pomáhali udržovat pohodovou atmosféru v zázemí i za cenu velkých obětí (neuskutečněná oslava, ohrožení a možná ztráta angličáků apod.). Je hezké vědět, že jsme tým nejen na hřišti.

Samozřejmě velký dík organizátorům turnaje, rozhodčím, zápisu, bufetu. Bylo to fajn.

Text: Milča Nermuť

Coach: Jiří Roubíček, Petr Dvorský, Milča Nermuť

Foto: na rajčeti

Info o FirstCupu

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =