Leave it all on ASHfield

Zimní rokytnické soustředění U13-U15

Jak jsme si užili soustředko vám asi nejvíc napoví fotky :)
Přidám alespoň něco málo z našeho programu.

16.2.2020 U7 - U13 | autor: Aleš Procházka
Čtvrtek

Příjezdový den, spíš pozdní odpoledne, borců byl jeden plný autobus, plná dodávka a jeden osobák. Celkem 27 účastníků zájezdu jde zdolávat rokytnické nástrahy.
 
Po příjezdu na chalupu, ještě před večeří, jsme se rozdělili do dvou skupin na běžkaře a sjezdaře, abychom hned druhý den ráno, po rozcvičce (7:00) a snídani, mohli vyrazit na předem vybraná místa.

Zároveň byly určeny skupiny o 6 členech, které se střídavě staraly o chod v naší klubové restauraci a zkusily si tak práci číšníků!
 
Na všech našich baseballových výjezdech platí "DDčko / digitální dieta" kluci museli odevzdat své mobilní miláčky a dát jim sbohem až do nedělního odpoledne.

Pátek

Pátek byl pro mnohé běžkaře, zvláště pro ty lyžováním nepolíbené dosti záběr, ale opravdu se drželi velmi statečně. Stateční byli i trenéři Jirka se Sárou, protože udržet skupinu, která byla více na zemi než na nohou, dá obrovsky zabrat.
Když jsem si je odpoledne na místě srazu doslova "posbíral" myslel jsem, že je to jejich poslední den v životě. No ale stačila teplá sprcha a bohatá večeře a jejich forma byla zpět.
Jediné co bylo definitivně pryč, byla jedna běžka (ano opravdu i běžeckou lyži lze cestou ztratit), ale jak říká Petr "ztráty povoleny" :)

Skupina sjezdařů příjemně překvapila, zvládla celodenní lyžování na sjezdovce, která trpěla lehkým nedostatkem sněhu (jako i všechny v okolí).

Po večeři následovalo rozdělení účastníků do skupin na další den, skvělý výklad Petra Roubíčka o historii, součastnosti i budoucnosti našeho klubu.

Dali jsme pár týmových aktivit a hurá nastala volná zábava ... pánové se převážně vrhli na kulečník a šipky, vznikl takový pěkný pánsků klub :)

Sobota

Plán pro běžkaře zněl jasně, jede se na běžkařský stadion v Harrachově, trénovat a pilovat techniku. Sjezdaři na kopec, který už byl přes noc i více zasněžený.

Jen díky vychytané Petrově časové ose, jsme dokázali takřka nemožné (osu přidám do fotek, návrh na patent roku):

1. budíček (7:00)

2. snídaně (7:30)

3. příprava k přípravě (7:50)

3a. příprava (8:00)

4. dostat bandu běžkařů jednou dodávkou a osobákem do Harrachova (8:30)

5. jedním osobákem několikrát sjezdaře na Kamenec (8:30)

6. se se všemi sejít ve 13:00 v Harrachovských sklárnách na exkurzi  (bezva zážitek vidět foukat sklo přímo u pecí)

7. stihnout teplou svačinu v restauraci U Harracha

8. stihnout lanovku na Čerťák  (na kterou nás bez lyží stejně nevzali)  :(

9. dojít tedy pěšky zpět přes kopce do Rokytnice (10 km)

9. dostat auta, která parkují v Harrachově zpět do Rokytnice (když všichni jdou pěšky)

10. VŠE DOPADLO NA VÝTEČNOU!  Časová osa, je časová osa!

Večer, po vydatné večeři, už nás čekala skvělá ukázka od Jirky Suchardy, jak se starat o běžky, technika mazání a bezvadný výklad a celkovém udržování lyží v kondici.

Následovala velká týmová hra - "za dvacet minut najdi v chalupě a naskládej do papírové tašky věci, které začínají postupně na všechna písmena abecedy, každá věc na jiné písmenko a použij cokoliv, co se do tašky vejde a pouze své osobní věci". Jáchym  se nejvíc chlubil, co má za vychytaný sprej "Antisperminant"  (patrně také nominace na patent roku).

Při pokusu o složení nové bleskové hymny se pánům zrovna nevedlo, tak volná zábava po náročném dnu byla víc na místě :)
 
Neděle

Nyní už profesionální tým běžkařů odjíždí na předem zvolenou trať Rezek - Dvoračky a zpět. Modré nebe, úžasná vyhlídka, co víc si přát.

Sjezdaři už to nemají tak jednoduché, oblíbená sjezdovka mimo provoz (někdo jim zamotal lana až spadl stožár, ale o tom my nic nevíme), tak se přemisťujeme na 8 km vzdálený areál Šachty. Nakonec tedy vše i když lehce v mlze dobře dopadá.


Doufám, že si všichni účastníci soustředko užili, dovezli si prima zimní zážitky a taky se něco nového naučili.

Děkuji především mým kolegům Jirkovi, Petrovi a Sárovi za bezva pomoc a spolupráci. Velká pochvala patří panu domácímu Tondovi za super krmení bandy tasemnic.
 
Všechny fotky, jak jinak než na Bleskovém Rajčeti

Aleš

FOTOGALERIE

KOMENTÁŘE

Antispamová ochrana, napište výsledek: 1+1 =