Leave it all on ASHfield

Účast BC Blesk na turnaji v Godo - 1.den turnaje

17.7.2001 U15 - U18 | autor: Láďa Chlup
V pátek 13.7.2001 žáci Blesku vstoupili do turnaje v Godo u Ravenny (Italie) dvěma vítěznými zápasy ve své skupině. Turnaje se účastní deset týmů - 9 italských a Blesk, které jsou rozděleny do dvou základních skupin po pěti týmech. O vítězi turnaje se utkají vítězové skupin, o 3.místo druzí ze skupin, atd. Blesku byly nalosovány do skupiny tyto týmy - BSC Rovigo, San Marino BSC, Lions Nettuno (loňský mistr Itálie v kategorii žáků) a Collecchio Baseball.

První zápas s týmem Collecchio baseball skončil jednoznačným vítězstvím Blesku 16:2 po jasné převaze v útoku, na pálce i v obraně v poli.

Druhý zapas nezačal dobře pro Blesk, kdy po první směně prohrával 0:4, respektivě po druhé 2:6. Blesk zlepšenou hrou na pálce ve třetí směně srovnal na 6:6 a v poslední 4.směně udržel náskok 8:7.
Tým předvedl kolektivní výkon, na nadhozu byli skvělí Jirka Véle a Míra Poselt, dobře odkečroval Jonáš Výbora, na pálce pěkně pálil Jakub Svačina.
2.den turnaje
Vítězné tažení Blesku turnajem pokračuje.

Dopoledne za 34 stupňového vedra jsme měli za soupeře pořízky ze San Marina, ale ti nás nakonec převyšovali pouze vzrůstem, ale ne baseballovými dovednostmi. Blesk vyhrál v poměru 13:5. Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině a účast ve finále turnaje.

Tuto účast jsme chtěli potvrdit odpoledním zápasem proti týmu Rovigo. Teplota zůstala na děsivých 34 stupních, ale to nám nebránilo si zahrát pěkný zápas s pěkným výsledkem 13:0 pro nás.
Na kopci skvěle zaházeli Jonáš Výbora a Michael Juris, v poli zahrál Ondra Probst, na pálce Jakub Svačina, Dan Zahradník a Lukáš Rychetský.
3. den turnaje
A jdeme do finále…

Poslední den turnaje byl určen na zápasy o umístění.

Náš finálový zápas začínal ve 14:45 za "příjemných" 34 stupňů.
Nastoupili jsme proti místnímu celku, takže jsme očekávali bouřlivou italskou atmosféru a "objektivitu" italských rozhodčích. Obojí se konalo. Nicméně se zápas jednoznačně vyvíjel pro Blesk. Naši borci vlítli na soupeře z Goda a po první směně bylo skóre 12:0 pro Blesk a tím byl předurčen ráz zápasu. K celkovému výsledku 22:5 jsme se dopracovali po dvou hodinách hry, díky skvělé práci nadhazovačů Míry Poselta, Jirky Véleho a Michala Jurise, dobrému výkonu v poli - Jan Výbora (zahrál dvojaut), Jonáš Výbora, a slušné pálce - Jakub Svačina, Ondra Probst.

Celkové vítězství Blesku bylo umocněno individiuální cenou pro nejlepšího pálkaře - Jakub Svačina a druhým místem mezi 58 nadhazovači Jirky Véleho.