Leave it all on ASHfield

Žáci vyhrávají na SaBaTu

v Pražské oblasti
3.9.2008 U15 - U18 | autor: Petr Dvorský
Prvním poprázdninovým zápasem žáků v oblasti Pražského přeboru bylo zajetí do nového areálu v Tróji sehrát domácí zápas - kouzelná podmínka vedení oblasti. My jsme tam hráli již před prázdninami, před oficiálním otevřením, no výstavba baseballo/softového stánku dále pokročila. V celém areálu bylo neuvěřitelně živo, na softovém hřišti probíhaly zápasy Poháru vítězů evropských pohárů v softu žen, na velkém hřišti trénovali muži a z klecí se ozývaly odpaly dalších mladších kategorií. No a na žákovském - tedy z rohu velkého - jsme nastoupili my, v dugoutu s tramvají v zádech.

Hned první směna nás naladila do optimismu, 5 doběhů a 3 hity. Ve druhé oba týmy shodně po bodu. Třetí vyšla perfektně, opět tři průpaly a 6 doběhů, zatímco soupeř na nepřesnost našich nadhozů skóroval třikrát. Nepřesnost nadhozů není tak docela přesný popis situace, svoji roli sehrál i rozhodčí. Sice pískal rovinu a přesně, ale u žáčků by se měly víc respektovat možnosti nadhazovače a donutit rozšířenou strajkzónou pálkaře k ativitě. Pak v první půli čtvrté směny totiž došlo k tomu, k čemu právě při útlocitné zóně může dojít. Ač se nám na kopci vystřídali tři kluci, nedokázali rychle ´vykáčkovat´ tři protihráče. A tak na jediný odpal soupeř ´nachodil´ při dvou SO 6 bodů, maximum ve směně. Stav byl tedy snížen z pohledu soupeře na 10:12, avšak čas 90 minut vypršel a tak naše poslední pálka byla dohodnuta jako navíc. V ní padlo pro radost 5 hitových odpalů.

S týmem SaBaTu jsme tedy v letošním roce uhráli vítězné skóre 3:0 na zápasy.

Následovat mělo trojutkání na Kotlářce tento víkend, jenže pro jakousi přestavbu hřiště došlo k posunu akcí v areálu, proto se vše posouvá o týden dál, tedy na sobotu/neděli 13/14.9. Nejbližším zápasem bude příští úterý duel na Tempu v Libuši, sraz ve 14 hodin u Jablonexu.