Leave it all on ASHfield

Žákovská klinika ve Wroclavi

12.12.2014 U15 | autor: Petr Dvorský

V poslední listopadový víkend pořádal baseballový klub Wroclaw otevřenou kliniku pro hráče do 13 let. Vedle polských klubů z místní Vratislavi a Mijejske Górky jsme se na základě pozvánky na akci přihlásili i my a liberečtí Patrioti. Mix našich kluků a liberečáků jsme usadili do mikrobusu a za ranního sobotního kuropění vyrazili.
Organizátoři se o nás pěkně postarali a hned po příjezdu nás usadili ke snídani. Pak začaly lekce z různých baseballových činností, kluci byli rozděleni do čtyř "družin". Každou vedl lektor v podobě zkušeného kauče polských reprezentací a našeho Ládi Chlupa. Výživný trénink trval až do večera. Pak následoval krátký oddych a večeře v obřím nákupním centru s velkolepou vánoční výzdobou. Ráno vše nanovo, trénovaly dvě velké skupiny další dovednosti a činnosti. V neděli odpoledne akce skončila a rozjeli jsme se domů.

S Jirkou Roubíčkem jsme vše pozorovali a pochopitelně se budeme snažit získané poznatky implementovat do našeho tréninkového procesu. Na klucích bylo vidět, že je to baví a určitě si s sebou nějaké nové dobré návyky odvezli. Novou zkušeností pro ně byl odposlech polštiny, díky čemuž byli nuceni i k větší koncentrovanosti na pokyny trenérů.

Škoda jen, že zájem nebyl větší, rozhodně bychom dopravu zajistili a nocleh a strava byla připravena pro každého.

My z našeho klubu si zase od této příležitosti slibujeme navázání těsnějších kontaktů se zúčastněnými polskými kluby, vzdálenosti nejsou zas tak ohromné.

za trenéry U13
Petr Dvorský