Kadetky Blesku Jablonec se na silně obsazeném Open poháru v Hluboké nad Vltavou představily v sestavě připravované pro Olympiádu dětí a mládeže. Turnaj s účastí 17 týmů přinesl těžký los, cennou výhru, zdravotní komplikace i náročnou lekci v týmové odolnosti.
Juniorky Blesk Jablonec Juniorky odehrály v Merklíně další turnaj 2. ligy. Po nepovedeném vstupu proti Chomutovu přišlo výrazné zlepšení, vysoká výhra nad Merklínem a bojovné výkony i během nedělních utkání. Tým nakonec udržel druhé místo ve skupině, i když závěr víkendu přinesl také nepříjemné zranění kečryně Kačky.
Tým Malých Blesků v kategorii U7 předvedl v pátek 8.5. skvělý výkon a během turnaje dokázal vyhrát všechny čtyři zápasy. Mladí baseballisté ukázali bojovnost, týmového ducha i radost ze hry, díky čemuž si zaslouženě odvezli stoprocentní bilanci.
Třetí turnaj 2. ligy juniorek zavedl Blesk Jablonec na hřiště pražské Kotlářky. Po těsné prohře s vedoucím Chomutovem dokázaly naše hráčky porazit Falcons Hradec Králové i domácí Kotlářku a turnaj zakončily na druhém místě.
Třetí turnaj juniorek se odehrál na hřišti Kotlářky v Praze. Do turnaje se kromě našeho týmu přihlásily další čtyři celky, a tak se hrálo systémem každý s každým.
Hned v prvním utkání nás čekal průběžný lídr tabulky Beavers Chomutov. Soupeř ukázal, že první místo drží oprávněně, cestu k vítězství ale rozhodně neměl jednoduchou. V prvních dvou směnách si Chomutov vypracoval pětibodový náskok, ke kterému mu pomohly i chyby v našem vnitřním poli. Holky však zápas nevzdaly. Naopak, od čtvrté směny začaly přebírat iniciativu a do šesté směny stáhly rozdíl na pouhé dva body. Poslední směna už bohužel změnu nepřinesla, a tak jsme do turnaje vstoupili těsnou porážkou 3:5.
Druhý zápas proti Falcons Hradec Králové začal z naší strany výborně. Hned v první směně jsme si vytvořili parádní šestibodový náskok. Využili jsme především slabšího nadhozu soupeře, dostávali pálkařky na mety a dokázali být aktivní i při krádežích. Ve druhé směně jsme přidali ještě jeden bod. Soupeř sice v dalších směnách dokázal stáhnout pět bodů, ale důležitý náskok z úvodu zápasu jsme udrželi. Výhra 7:5 pro nás znamenala velmi potřebné vítězství do celkového pořadí.
Nechtěnou tradicí se bohužel stávají zranění. Tentokrát si prostředí nemocnice vyzkoušela Anička Pravcová, která si po jednom ze slajdů poranila prst. Štěstím v neštěstí byla diagnóza pouze naraženého prstu.
Třetí utkání nás čekalo v neděli proti domácí Kotlářce. Nikdo asi nečekal, jak bodově bohatý zápas diváci uvidí. Během pěti směn padlo dohromady 29 doběhů a o akci rozhodně nebyla nouze.+
Zápas byl výrazně ovlivněn kvalitou nadhozu. Na naší straně si utkání rozdělily Aďa Doležalová a Anička Pravcová, které soupeřkám příliš prostoru na pálce nedávaly. Domácí tým měl situaci očividně složitější, především druhá směna byla v zápise bohatá na takzvané „BB“. Holkám se v ní podařilo uhrát šest bodů.
Oba týmy ale o vítězství poctivě bojovaly a na konci čtvrté směny byl stav 10:7. Vstup do páté směny však byl z naší strany doslova Bleskem z nebe, který Kotlářka nečekala. V této směně jsme uhráli hned 11 doběhů. Soupeř ještě dokázal odpovědět krásným oběhovým homerunem, ale více prostoru už nedostal. Výsledkem byla naše výrazná výhra 21:8.
5. směna proti Kotlářce
Naše pálka 3. turnaje juniorek
Čtvrtý zápas proti Pasos Pardubice byl společně s posledním turnajovým utkáním Falcons vs. Kotlářka zrušen kvůli prudkému dešti, který antukovou část hřiště dostal do nehratelného stavu.
Turnaj tak končíme na druhém místě a zároveň si upevňujeme druhou pozici v ligové tabulce skupiny Západ.
Turnaj bylo možné sledovat prostřednictvím online přenosu Kotlářky. Z dostupného záznamu je možné zhlédnout náš poslední, a zároveň bodově nejúspěšnější zápas: https://www.youtube.com/live/0jtSFUef3Aw?t=3000s
Holky opět ukázaly, že bojovat umí, a když se daří, roste i chuť do hry. Krásný turnaj.